Bakan Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay ve konfederasyon yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Bakan Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ve konfederasyon yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek 29-30 Nisan tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek 13. Çalışma Meclisi’ne dair görüşmeyi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Çalışma hayatı üzerine en geniş kapsamlı istişare yapılarından birisi olan ve beş yıllık aranın ardından toplanacak meclisin bu dönemki gündeminin Türkiye Yüzyılında Çalışma Hayatı: Emeğin, Sendikal Örgütlenmenin ve İstihdamın Geleceği” olarak belirlendiğini belirten Bakan Işıkhan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Program boyunca; sosyal diyalog ve uzlaşı kültürü içerisinde ilgili bakanlıklarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, işçi, işveren ve kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonlarımız, akademisyenlerimiz, iş dünyamız, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla çeşitli panelleri hayata geçireceğiz.”

  Hibya Haber Ajansı